CofnijCofnij

Festiwal Młodzi i Film – Konkurs Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych | 07.06.2024

10 czerwca w Koszalinie rozpocznie się Festiwal Młodzi i Film!
W selekcji Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych znalazły się m.in.:
„Błazny” w reżyserii GABRIELI MUSKAŁY
„Studenci Wydziału Aktorskiego dowiadują się, że film dyplomowy z ich udziałem nakręci znany reżyser Gajda. Ta wiadomość elektryzuje ich: każdy chce znaleźć się w obsadzie. Skupiamy się na relacji czwórki bohaterów: Łukasza/Abla, Olo/Kaina, Julki/Balladyny i Alicji/Aliny. Na rywalizację zawodową nakłada się prywatna. Granica pomiędzy rzeczywistością i fikcją powoli zaczyna się zacierać. Gra o rolę w produkcji przeradza się w grę o wszystko.”
„Game over” (reż. Paweł Powolny) MIKOŁAJ CHROBOCZEK w jednej z głównych ról!
„Dwudziestodziewięcioletni Wojtek, bezrobotny gamer, otrzymuje sądowy nakaz opuszczenia w ciągu miesiąca domu swojej matki, Joanny. Między bohaterami dochodzi do kłótni, po której Wojtek znajduje nieprzytomną Joannę przy wejściu na schody. Diagnoza wskazuje na uraz pnia mózgu, którego efektem jest tzw. zespół zamknięcia. Joanna jest świadoma, ale poza ruchami oczu nie jest w stanie się poruszyć. Jej szansę na powrót do sprawności może zwiększyć kosztowna rehabilitacja.”
Festiwal Młodzi i Film to najstarszy w Polsce festiwal, podczas którego można zobaczyć tylko debiuty. Wydarzenie rozpocznie się w poniedziałek 10 czerwca i potrwa do 15 czerwca.
Więcej na temat Festiwalu:

ZAjrzyj